Historia klubu

Uczniowski Klub Sportowy „RUGBY TUR CHOJNICE” przy
 Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach

W dniu 22 maja 2003 odbyło się zebranie założycielskie na którym podjęto decyzję o powstaniu klubu. Pomysłodawcą był Marek Wiśniowski, były trener „BRDY” Rytel a obecny Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rugby 7. Pierwszym prezesem klubu został Paweł Boczek- dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Chojnicach.Opieką od strony sportowej zajęli się byli zawodnicy Brdy Rytel, Krzysztof Kunza, Dariusz Trzebiatowski i Arkadiusz Niemier. W pierwszych dniach sierpnia 2003 odbył się obóz sportowy na którym młodzi adepci rugby zapoznali się z zasadami gry i pełni zapału oraz ochoty do gry udali się na Puchar Polski do Siedlec. Mimo porażki w turnieju nie załamali się, wręcz przeciwnie zmobilizowało ich to do dalszej pracy.

Do grudnia 2006 roku w klubie trenowały dziewczęta, które w sezonie 2004 zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet w Sopocie. Sukces ten zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski kilku zawodniczek, które reprezentowały barwy narodowe między innymi w Pucharze Europy we Francji oraz w turniejach międzynarodowych zajmując wysokie lokaty.

W poszczególnych latach rugbiści Tura zajmowali następujące lokaty:

Rok 2003
bez rankingu

Rok 2004
Juniorzy – 8 miejsce / na 8 drużyn
Seniorzy – 6 miejsce / na 11 drużyn

Rok 2005
Juniorzy – 8 miejsce / na 9 drużyn
Seniorzy – 17 miejsce / na 33 drużyn

Rok 2006
Mini Żacy – 9 miejsce / na 17 drużyn
Żacy – 12 miejsce / na 22 drużyny
Młodzicy – 7 miejsce / na 15 drużyn
Juniorzy – 6 miejsce / na 8 drużyn
Seniorzy – 5 miejsce / na 48 drużyn

Największym sukcesem jest awans drużyny seniorów w sezonie 2006 do Ekstraligi Rugby 7.

Zarząd Klubu

Dariusz Zmuda Trzebiatowski – prezes